logo

چرا باید در خانه فرش پهن کنیم؟

چرا باید در خانه فرش پهن کنیم؟

چنانچه بدنبال ایجاد تغییراتی محسوس در فضای خانه و یا محل کارتان هستید پیش از آنکه به تخمین هزینه های گزاف طراحی و دکوراسیون داخلی بپردازید نگاهی به فرش ها بیاندازید! لازم است بدانید که با انتخاب فرشی مناسب در هر قسمت از خانه بی آنکه تلاش زیادی کرده باشید، می توانید تغییرات چشمگیری در فضای خانه ایجاد نمایید.  این تغییرات می تواند در اتاق پذیرایی، اتاق خواب، اتاق نشیمن، آشپزخانه، و یا حمام باشد.

دراینجا لیستی فراهم شده تا به تصمیم گیری شما در انتخاب فرش برای فضای مورد نظرتان  کمک کنیم:

فرش ها فضا را تعریف می کنند.فرش ها چارچوبی را در فضای خانه ایجاد می کنند که علاوه بر جداسازی فضا حس گرمای خاصی را نیز القا می کند. فرش ها  می توانند فضای اتاق و یا سالن را تقسیم کنند و با اینکار محیط را از یکنواختی در آورده و فضایی خوشایند فراهم سازند.

 

فرش ها انتقال گر قوی احساس هستندبا پهن کردن فرشی مناسب، پرده و اکسسوری های ویژه شما می توانید کاربری فضای مورد نظر را تعریف نمایید. انتقال حس فضا را به دیوار و مبلمان و وسایل محدود نکنید. فرش ها اولین نکته در القای حس ها هستند که عموماً معماران و طراحان داخلی از آن به عنوان اصلی ترین بخش چیدمان استفاده می کنید. به عنوان مثال با پهن کردن فرش کلاسیک دستباف در اتاق پذیرایی و ست کردن آن با مبلمان استیل ظریف و چیدن اکسسوری ها بشکل قرینه می توانید از سبک کلاسیک اروپایی در چیدمان منزل تان پیروی  کنید.

 

برای اکثر فضاها فرشی متناسب با آن وجود دارد. از دیرباز تاکنون فرش و سرامیک کفپوش خانه های انسانها بوده است. از اینرو می توان گفت که یافتن خانه ای که در آن هیچگونه فرشی نباشد بعید بنظر می رسد. در اتاق نشیمن و یا تی وی روم می توانید از فرش های مردن و بروز مانند فرش وینتیج، فرش کلاژ، و یا فرش های فانتزی پرزبلند استفاده کنید.

از بسیاری از فرش ها می توان براحتی مراقبت و نگهداری کرد. شاید بسیاری از ما ندانیم که راز سالم نگه داشتن فرش ها تنها در اینست که آنها را بطور منظم جارو بکشیم پیش از آنکه گرد و خاک در تار و پودهایش خشک شود، همچنین از پهن کردن فرش ها در معرض نور مستقیم آفتاب به شدت خودداری کنیم.

 

مراقبت مداوم از فرش ها،  تمیز و خشک نگه داشتن آنها در شرایط مطلوب، باعث بهبود کیفیت هوای  داخلی منزل شده و واکنش های آلرژیک را به حداقل می رساند. این بدان علت است که فرش ها مانند فیلتر در خانه عمل می کنند زیرا گرد و غبار موجود در هوا را در خود نگه داشته و مانع از انتقال آن به فضا می شوند. اتاق هایی که در آنها فرش پهن شده دارای هشت برابر کمتر  گرد و غبار به نسبت اتاق های بدون فرش هستند و این درصد باعث بهبود وضعیت هوای درونی منزل خواهد شد.

 

پهن کردن فرش در هر کدام از فضاهای داخلی منزل مانند یک عایق حرارتی عمل می کند و باعث حفظ گرمای درونی محیط می شود. از اینرو برای فضاهایی که کفپوش سنگ و یا سرامیک دارند و عموماً به سختی گرم می شوند بسیار مناسب است.

 

وجود فرش در اتاق می تواند مانع نفوذ صدا به طبقات پایین تر شود. این امر با تعدیل صدای قدم ها و همچنین جذب سر و صدای لحظه ای ناشی از کشیده شدن مبلمان و یا حرکت دادن وسایل محیطی آرام و دل انگیز ایجاد نموده که هم برای اهل خانه و همسایگان نکته ای حائز اهمیت است.

 

با وجود فرش ها کفپوش های سنگی و لغزنده که باعث زمین خوردگی می شوند پوشانده شده و بجای قدم گذاشتن بر روی سطحی سفت، سرد ، و لغزنده حس لطافت و گرما را به پاها می بخشند. به همین علت اتاق کودک از آندسته از فضاهایی ست که می بایست در آن از موکت تافتینگ به دلیل ضخامت و ضربه گیر بودن آنهاو یا فرش کودک استفاده شود...

نظر خود را در مورد این مقاله ثبت کنید

نظری یافت نشد.